10/22/2014

Wiesci z Polski o Polsce i ze świata o Polsce - mala (???) rzecz, a cieszy.

Co można znaleźć na polskich portalach na temat sytuacji wydarzeń w kraju ?
Otóż, w dniach ostatnich:
- Pan Minister od rolnictwa nazwał chłopów frajerami.
- Pan Marszałek nie doczekał się autoryzacji wywiadu i poszło w świat, to co zrozumiał dziennikarz, a nie to co podobno Pan Marszałek powiedział.
Dziwne jest to, ze Pan Marszałek jako Małżonek amerykańskiej dziennikarki i człek światowy, bywały i przede wszystkim były szef MSZ dal się tak "ograć"
- Pani Premier ogłaszająca, ze ma zamiar opier....lić Pana Marszałka za zachowanie na konferencji prasowej.
Jest to o tyle dziwne, ze Pan Marszałek w strukturach Państwa jest wyżej niż Pani Premier.
Ale może zjebka będzie, jak to mówił Grigorij Saakaszwili "po komsomolskiej lub partyjnej linii". I wtedy zjebkę zbierze członek parti od jej szefowej.
Nie mogło oczywiście zabraknąć glosu Prezesa Tysiąclecia, ze należy odwołać ze stanowisk i Pana Ministra i Pana Marszałka.
Natomiast o czym piszą mniej poważne media takie jak BBC i Independent o Polsce ?
Otóż piszą o wybitnym sukcesie polskich neurochirurgów z Wrocławia.
Zespól Pana Doktora Pawła Tabakowa i zespól  Pana Profesora Geoffreya Raismana z University College London dokonali czegoś, co przez takie mało uznane na świecie media, jak np. BBC zostało uznane za "ważniejsze dla ludzkości niż postawienie stopy na Księżycu" Otóż wspomnianym wyżej lekarzom udało się w praktyce chirurgicznej wykorzystać badania Brytyjczyków i odtworzyć połączenia nerwowe w uszkodzonym rdzeniu kręgowym.
Pierwszy zoperowany tą metodą pacjent - Darek Fidyka, który został zraniony nożem w kręgosłup i nie miał żadnej szansy na powrót do minimalnej choćby sprawności ruchowej niedługo po operacji zaczął chodzić.
I z takimi newsami przychodzili do mnie koledzy z firmy, gratulując tak znakomitego sukcesu polskich lekarzy.
Jedyne co wypada zrobić, to złożyć wyrazy najwyższego szacunku Panu Doktorowi Pawłowi Tabakow i członkom Jego zespołu nie tylko za to, ze wykonali wyśmienitą robotę jako neurochirurdzy.
Gratulacje należą się im także za to, że pokazali światu Polskę od najlepszej strony.
Takie wiadomości powinny być pokazane jako najważniejsze, a nie kto kogo w piaskownicy zwanej szumnie Sejmem pierd....ął w głowę łopatką.

Linki
The independent - Paralysed man Darek Fidyka walks again after treatment by British doctors on brink of 'cure'
BBC - Paralysed man walks again after cell transplant
a w Arabii Saudyjskiej - Arab News - Paralyzed man walks again after breakthrough treatment

dr Paweł Tabakow
od lewej - prof. Geoffrey Raisman, dr Paweł Tabakow i ich pacjent Darek Fidyka


12 komentarzy:

 1. Hmmm...
  Akurat wczoraj ,po tym jak w jednej ze stacji informacyjnej pokazano materiał dotyczący tej operacji,rozmawialiśmy w domu i zastanawialiśmy się dlaczego jest tak ,że takie newsy są na drugim ,trzecim miejscu po wiadomościach "kto z kim i za ile".Nie doszliśmy do jakichś konkretnych wniosków ,ale silne podejrzenie padło na to ,że po prostu ten temat u nas może zainteresować niewielką liczbę osób. Mówię tutaj o bezpośrednim zainteresowaniu.(pracuję w produkcji TV i niestety hasło "ale to nikogo nie zainteresuje" to myśl przewodnia naczalstwa i tematy czysto publicystyczne spuszczane są w pierwszej kolejności) Inna sprawa,że gdy ktoś u nas słyszy na początku wiadomości "doktor/szpital" itp od razu ma przed oczami kolejki ,NFZ i inne ZUSy.
  Moja druga/lepsza połówka stwierdziła ,że to takie polskie. Że zawsze musimy znaleźć powód do narzekań ,a nie dostrzegać tego co u nas dobre.Że lubimy równać w górę ,co w sumie samo w sobie nie jest złe ale ... jak we wszystkim trzeba mieć umiar .

  To tak tylko IMHO.

  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest niewywałe i niewbywała informacja, a tv gó...em na karmi. Dobrze, ze Wielbłąd napisał na blogu, bo nie oglądam wiadowmości, z powodu gó....ych info.
   Karola

   Usuń
 2. Maciek- czytałem jakiś czas temu wywiad z kolesiem, który pracował dla tabloidów. Tam nazywali swoich czytelników "targetem". "Target" widziany jako bezmyślną, bezrefleksyjną tłuszczę.I niestety, tym sposobem postrzegania swoich odbiorców zarazili inne media. I lepiej sprzeda się to, co powiedziała np. moja ulubiona Pani Profesor Poseł do innego Nieulubionego Pana Posła. Osiągają dzięki temu popularność, dodatkowo polaryzującą społeczeństwo. Dlatego unikam oglądania TV.

  OdpowiedzUsuń
 3. hmmm...to widać target też jest różny - dwa dni temu w głownych wiadomościach poswięcili temu tematowi chyba z 10 minut - jak to określili - pierwsze kroki Darka, są dla ludzkości tak wazne jak pierwsze kroki na księżycu. Głosno w UK o tym sukcesie i dobrze..:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie o tym pisałem. W Polsce - jak Krysia się ze Stefankiem pobili łopatkami, a Radek pokazał jezyk Bronkowi. W UK - to, co jest naprawdę przełomowym odkryciem w dziedzinie neurochirurgii. Tak, ale my nie mamy BBC, tylko TVP :-(

   Usuń
  2. tak tak Camelku, zgadzam się z Tobą....:)

   Usuń
 4. Taki piękny komentarz spisałam i mi go zjadło :( :( powątpiewam w celność badań opinii publicznej robionych przez media -czasami mam wrażenie, że robią te wiadomości i dzienniki pod publikę tzn oni dziennikarze im politykom z prostego powodu - zależności od nich - z moich prywatnych "badań" wynika , że ludzie wcale nie chcą oglądać ciągle piaskownicy i wypadków. Co do ochrzaniania Marszałka przez Premiera to też się zadziwiłam bo to co po linii politycznej p.Kopacz robi to niekoniecznie musi być zaraz w TV podawane a w tym przypadku chyba nawet nie powinno być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonka- tylko obawiam sie, ze mogłaś nie dotrzeć do "targetu" Pamiętam taką jedną historyjkę z USA. Jeden koleś prowadził tam wyjatkowo "łopatologiczną" kampanię wyborczą. Zero wyrafinowania, czysta chamówa i nachalność przekazu. Zapytany, dlaczego zrobił kampanie dla debili. Odpowiedział - "To proste. Ja chcę wygrać, a 90% społeczeństwa to debile"
   Nie wiem, czy wygrał, ale historyjka przednia.

   Usuń
  2. :) zakładam, że znam tych którzy nie mieszczą się w normie określanej przez krzywą rozkładu normalnego :):) niestety Twoja historyjka albo się sprawdza albo dajemy to sobie wmówić

   Usuń
 5. Jakie to polskie gadać w kółko o tym samym o tych kłótniach o władzę, kasę i "jedyną niepodważalną " prawdę, szukanie taniej sensacji, lekceważenie ludzi i traktowanie ich jak debili. A o tym co ważne to można tylko wspomnieć albo nic nie mówić. Żenada!!! O pewnego momentu przestałam oglądać w tv programy informacyjne, dla mnie wszędzie to samo, te same uśmiechnięte twarzyczki pełne hipokryzji. Kiedyś moja polonistka powiedziała, że polityka to bagno w białych rękawiczkach. I miała świętą rację. Tak jak i napis na jednej ze ścian kamienicy u nas w mieście- "Koryto to samo, tylko świnie inne." Przepraszam ale mam dziś wisielczy humor po ciężkim tygodniu. Pozdrawiam. Jola z Mazowsza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie nie sa tak glupi jak sie uwaza- sa glupsi :D
  Media produkuja pod publiczke
  pozdrowienia/Anna

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież u nas (czyt. w Polsce) tez o tym mówili... Nie mówiono tylko o polityce...
  Daria

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych