5/06/2015

Nowe technologie - inne powody, podobne zastosowanie :-)Pamiętam z opowieści moich nieco starszych Przyjaciół jak rozwiązywali problemy towarzyskie w okresie stanu wojennego.
Z racji tego, że obowiązywała od godziny 22 godzina milicyjna ciężko było się spotkać na jakieś popijawie i wrócić przed czasem do domu. Telefony już z powrotem działały, więc umawiali się na wódkę i przez telefon rozmawiając długie godziny spijali flaszkę. Niby osobno, ale jednak razem :-D Teraz nie ma takich rygorów, ale zmieniły się powody, dla których nie można się spotkać z Przyjaciółmi  czy znajomymi  twarzą w twarz.
Najczęściej wynika to z prostego powodu, jakim jest migracja zawodowa.
Jednak korzystając z wiedzy i doświadczeń starszego pokolenia można z tego wybrnąć :-) 
Z Kangurem w gry strategiczne na komputerze grywamy od czasów liceum.
Czasami przeciwko sobie (i tutaj niestety regularnie dostaję baty) albo wspólnie gramy przeciwko komputerowi.
I tutaj osiągamy całkiem obiecujące rezultaty :-) Naszą ostatnią grą jest Clash of Nations czyli strategia osadzona w czasach  II Wojny Światowe.
Można wyłączyć realia historyczne i popłynąć na falach wyobraźni.
Gramy jako Japończycy. Jesteśmy w sojuszu z Wielką Brytanią i ZSRR :-D Amerykanie podbili całą Amerykę Południową a Adolf  został zaorany jeszcze w 1940 i to jakoś na początku :-D 
Niestety, przed zakończeniem gry Kangur musiał wyjechać, więc wczoraj zapieliśmy Team Weawera, komórki na głośno i dalej w świat.
Myślę, że do końca 1944 będzie już po zawodach i Kraj Kwitnącej Wiśni zapanuje nad światem :-D

źródło


1 komentarz:

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych