11/18/2015

„To Francuzi w piątek zabijali innych Francuzów”

Tytuł zaczerpnąłem z artykułu opublikowanego w Gazecie Wyborczej.
Kiedy go go zobaczyłem, zacząłem się zastanawiać, o co chodzi.
Zanim jednak otworzyłem artykuł postanowiłem popuścić wodze fantazji i spróbować antycypować, cóż w nim znajdę.
Hmm, fakt, Francuzi w swojej bogatej historii problemy jakby tu ująć…   społeczno – religijne faktycznie potrafili załatwiać w sposób dość krwawy.
No sami popatrzcie: albigensi (lub jak kto woli katarzy)  w XIII wieku. Wojna trwała 20 lat, pochłonęła morze ofiar. Później powstanie żakerii w wieku XIV, Wielka Rewolucja Francuska czy walki szuanów przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Nieodparty fakt – w każdym z tych przypadków to Francuzi zabijali innych Francuzów.
To może i tym razem było tak samo ?
Tylko kto, kogo i dlaczego ? Może to Jean-Pierre z Jacquesem i René z klasy wyższej i wyższej średniej vqurvili się niemożebnie na drakońskie podatki sięgające 75% a nie chcieli wyjeżdżać do Rosji jak Gerard Depardieu, bo tam zimno, a po drugie mimo wszystko wolą wino Bordeaux niż „Stoliczną” ?
I stwierdzili, że metodami przodków rozpieprzą w drobny mak ustrój „sprawiedliwości społecznej” realizowany za Ich pieniądze?
No to otwieram artykuł i co widzę? Same francusko brzmiące imiona- Ahmed, Samir, Salah czy Ibrahim. Acha, i jest jeszcze kilku Belgów – na przykład Bilal i Abdelhamid.
No i wszystko jasne - ci pierwsi to ani chybi Gaskończycy, bo jak wiemy z lektury „Trzech muszkieterów” Aleksandra Dumasa starszego , wszystko co złe we Francji, przychodzi z Gaskonii.
A Belgowie ? – Toż przecież była 28. SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Wallonien.
I wszystko jasne.
No prawie. Bo niesiony falą słusznego  gniewu i chęci odwetu Prezydent Republiki zarządził bombardowania.
To dlaczego, do jasnej cholery, skoro to „Francuzi zabijali innych Francuzów” zamiast wysłać samoloty Dassault Rafale do ukarania winnych za zamachy i zbombardować Lyon,  Auch (historyczna stolica Gaskonii) czy Marsylię,  a w przypadku Belgów – Brukselę czy Namur (stolica Walonii) zbombardowano cele w Ar-Rakka w…..  północnej Syrii ???.
Bo na miejscu zamachów znaleziono syryjski paszport.
Toż przecież  każdy wie, że,  trawestując sławne słowa Władimira Władimirowicza Putina „syryjski paszport można kupić w każdym sklepie z paszportami”.
Cóż, lewacka, pokrętna logika nigdy nie przestanie mnie fascynować i zadziwiać. 

źródło

15 komentarzy:

 1. Pawle, na takiej samej zasadzie są Francuzami, jak i reprezntanci kraju na wszelkie olimpiady. Patrząc kiedyś na mecz piłki nożnej zastanawiałam się, z jakiego afrykańskiego kraju jest ta reprezentacja:-)))

  Że o Zidane, bohaterze narodowym, nie wspomne ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jola - jasne, tylko procent tych zasymilowanych vs. niezasymilowanych jest absolutnie niewystarczający.
   I raczej więcej z tym problemów jak zysków, ale to problem multikulti, poprawności politycznej i braku racjonalnej metody wyegzekwowania pożądanych zachowań i wartości.
   Pewnie pomogłoby konsekwentne zastosowanie zasady wygłoszonej przez burmistrza Rotterdamu Ahmeda Aboutaleba - "jak wam się nie podoba, to spierdalajcie" czy byłego premiera Australii Kevina Rudda „dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie"
   Tylko tyle i aż tyle.

   Usuń
  2. Jola- i co ciekawe - to samo mówią Saudyjczycy w Saudi." Przyjeżdżasz do nas przestrzegaj naszych reguł gry."
   Zapytani czy działa to w obie strony stwierdzali "No jasne, to Twój kraj i Twoje reguły"

   Usuń
 2. i jeszcze jedno: syryjski paszport w Saudii możesz teraz kupic za jedyne 300 USD, jeszcze niedawno chodziły ponoć po 1000 USD.

  Zdaniem Garego, wygladają jak każdy normalny paszport. Miał go w ręku z propozycją zakupu:-). Pytanie, po co Brytyjczykowi syryjski paszport ;-)

  I nie są to wbrew pozorom genialne podrobione dokumenty, tylko ponoć oryginały. ISIS (w właściwie AL-Kaida) przejeła w Syrii magazyn/sklad dokumentow. W Saudi można kupic również syryjskie prawa jazdy. Chociaż moim zdaniem to troche podpadające, gdy Pakistanczyk legitymuje się syryjskim prawem jazdy ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jola - paszportu bym nie kupił, bo nie potrzebuję - ale syryskie prawo jazdy? Warte grzechu, a zwłaszcza mina Pana Policjanta podczas kontroli drogowej :-D

   Ps. Nadzieję dla Francji budzą muzułmanie głosujący na Front Le Pena :-D

   Usuń
  2. Znajomy opowiadał, że Hindus albo Pakistanczyk przy przyjmowaniu do pracy wylegitymowal się syryjskim prawem jazdy. Facetowi opadła szczeka. Nawet nie dlatego, że on miał ten dokument, ale dlatego, że był tak głupi i myślał, że nikt się nie zorientuje.
   naiwność ludzka jest wielka.

   Usuń
  3. Jola- to pewnie dodatkowo, w ramach premii, zostaną przetrzepani przez służby specjalne co oni tam robili, jak nie ma śladów ich pobytów w Syrii w paszportach. I prewencyjny deport za podejrzenie o terroryzm :-D

   Usuń
 3. Europa oszalała. Lewactwo doprowadziło do tego że nazwanie morderców Arabami - którymi zresztą są - grozi oskarżeniem o rasizm. W UK muzułmanie gwałcili tys białych dziewczynek przez lata , przy całkowitej bierności policji ktora bała się posądzenia o rasizm. Europa ginie, jest podbijana przez najeźdźców, tak jak kiedyś potężny starożytny Rzym upadł pod ciosami barbarzyńskich ludów ze wschodu. Historia się powtarza , czekają nas ciemne wieki . Wieki islamu . Camerona Hollanda , Merkel Junckera , tych pożytecznych idiotów, wspierają sprzedajne media z tak czołowymi polskimi postaciami jak Żakowski, Lis, Kim,Pałasiński, Maciej Stasiński z GW, niejaki Jonas, Pochanke, Wroński , Siedlecka, Kolenda-Zaleska i dziesiątki innych manipulatorów , to nie są dziennikarze tylko pachołki do wynajęcia . Jak panie na godziny. Agat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agat- mieliśmy już mroczne wieki chrześcijaństwa, bo np. za czasów Chrobrego za jedzenie mięsa w piątek wybijano zęby. Większym problemem niż Islam dla Europy jest polityczna poprawność.
   To rzeczywiście choroba cywilizacyjna, dająca śmiertelne skutki

   Usuń
 4. "To dlaczego, do jasnej cholery, skoro to „Francuzi zabijali innych Francuzów” zamiast wysłać samoloty Dassault Rafale do ukarania winnych za zamachy i zbombardować Lyon, Auch (historyczna stolica Gaskonii) czy Marsylię, a w przypadku Belgów – Brukselę czy Namur (stolica Walonii) zbombardowano cele w Ar-Rakka w….. północnej Syrii"
  a tak samo jak po atakach na WTC zamiast atakować Arabię Saudyjską, zaatakowano Afganistan
  Przy okazji 75% podatek we Francji to oni tylko na chwilę wprowadzili
  http://wo.blox.pl/2015/11/Jak-to-bylo-z-tym-podatkiem-we-Francji.html
  pozdrawiam Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia -domyślam sie ,że słowo "ironia" już kiedyś słyszałaś? A co "tymczasowości "podatku to nie zauważyłem w przytoczonej przez Ciebie wypowiedzi że "tymczasowość " już się skończyła i powróciły poprzednie stawki podatkowe. Możesz mi wskazać w którym miejscu jest to napisane ?

   Usuń
  2. słyszałam, ale z tego wpisu, trochę ciężko "ironię" wyłapać, a propos podatków tutaj jest artykuł z bbc, http://www.bbc.com/news/world-europe-24766254 gdzie piszą "The proposed levy will last two years, affecting income earned this year and in 2014."
   a tu po francusku
   http://rmc.bfmtv.com/emission/impot-hollande-a-75pour-cent-mesure-provisoire-precise-fabius-234819.html

   Usuń
  3. Asia- cóż - wyłapywanie ironii jednym wychodzi lepiej a drugim gorzej.
   To ja poczekam z tą "tymczasowością" aż się jej czas skończy i później zobaczymy.
   Bo na przykład "tymczasowa" "podwyżka podatku VAT w Polsce ma się całkiem nieźle.

   Usuń
  4. ale przecież tego podatku już tego nie ma ( w sumie jak pisano przetrwał 2 lata)
   http://www.theguardian.com/world/2014/dec/31/france-drops-75percent-supertax
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-kapitulacja-prezydenta-Hollande-a-Znika-75-podatek-7230131.html

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych