12/19/2013

Skrócenie czasu pracy do 40 godzin tygodniowo równiż w firmach prywatnych

W celu zachęcenia Saudyjczyków do podjęcia pracy w firmach prywatnych Shoura Council podjęła decyzje o skróceniu tygodnia pracy z 45 godzin tygodniowo do 40 oraz ustanowienia 2 dniowego weekendu.
Co ciekawe,  niektóre firmy prywatne podjęły taką decyzję już dużo wcześniej.
Ja na przykład pracuję 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu, ale te 2 godziny  to tzw. „gwarantowane godziny nadliczbowe”.
Ciekaw jestem, czy się coś zmieni w innych firmach, bo z tego co wiem, takie decyzje nie są dla sektora prywatnego obligatoryjne.
Ciekawe, że w kraju będącym monarchia absolutną decyzję podejmowane na szczeblu rządowym mogą być traktowane przez prywatne firmy uznaniowo.
W demokratycznej Polsce to jest nie do pomyślenia , żeby ktoś w swojej firmie mógł się nie stosować do urzędniczych decyzji, które są traktowane niemal jak prawdy objawione.
Źródło

6 komentarzy:

 1. Tak z ciekawości. Czy jest Pan Chrześcijaninem ? Jeśli tak, czy z tego tytułu będzie Pan miał wolne w pracy 25 i 26 grudnia? Czy lepiej nawet o tym nie wspominać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, tutaj obchodzi się inne Święta, także ci ,któży chcą obchodzić Boże Narodzenie czy Nowy Rok albo już wyjechali do domów albo zrobią to jeszcze w ten weekend :)

   Usuń
 2. Matko jak mnie się marzy jakaś normalna praca- przepisowe godziny wytrwałej pracy, za którą dostanę godną wypłatę. Marzenia ściętej głowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basia- przestań marzyć, tylko zrób "rachunek sumienia" przeanalizuj możliwości i... działaj :)
   Też miałem baardzo zły okres w zeszłym roku, ale jak widzisz się wygrzebałem, czego i Tobie życzę :)

   Usuń
  2. Właśnie przewertowałam przepisy w sprawie wywozu dziecka z Włoch- wygląda na to ,że najlepiej zrobię jak zamknę gębę na kłódkę , przestanę narzekać i się dostosuję, bo jeśli dobrowolnie pozwolenia nie dostanę ( a raczej po wkroczeniu jego sióstr do akcji nie dane mi będzie załatwić sprawy polubownie) to na jakikolwiek wyjazd poza samo miasto nawet nie mam szans, a żyć w tym samym miasteczku to tak jak podpisać na siebie samą wyrok dożywotni w sadystycznym więzieniu. Więc....dołącz, dostrój się i.......odpadnij?

   Usuń
  3. Myślisz, że się tak uprze, żeby dziecko z nimi zostało? Poza tym, są sądy a w sądach to faceci mają w takich sprawach szanse jak bałwan w piekle.

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych