1/26/2014

Czy będzie podwyżka cen ubezpieczenia medycznego?

Opłaty za usługi zdrowotne w prywatnych szpitalach i klinikach mogą wzrosnąć o 30 procent w wyniku ostatnich decyzji Ministerstwa Pracy  - w tym decyzji dotyczącej dwudniowego weekendu i warunków Nitaqat (czyli saudyzacji).
Jest to wniosek przedstawicieli Krajowej Komisji Zdrowia przy Radzie Saudyjskich Izb Handlu i Przemysłu.
Zaapelowali oni również do władz o podwyższenie ubezpieczenia społecznego dla Saudyjczyków, aby mogli korzystać z usług szpitali oraz klinik prywatnych, co ma ograniczyć koszty badań lekarskich i laboratoryjnych w tych jednostkach służby zdrowia.
Ale najlepszy był moim zdaniem jeden z komentarzy czytelników do tego artykułu.
Kończy się czas chleba po 1 SAR i  taniej jak barszcz benzyny. Saudyzacja i inne zmiany kosztują a skądś trzeba będzie wziąć na to pieniądze. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka.
Polityka podniesienia cen w celu sfinansowania kosztów tych decyzji będzie również powodowała presję podnoszenia zarobków.
A to pachnie inflacją.
źródło
2 komentarze:

 1. Tutaj i tak jest już koszmarna inflacja. W ciągu pięciu lat cena niektórych produktów podskoczyła dwu- a nawet trzykrotnie.
  Kiedyś sprawdziłyśmy menu popularnej restauracji pod kontem cen - H. ma ulotki z cenami sprzed paru lat i z ubiegłego roku - wszystko od 50% do 100% droższe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, ale moim zdaniem to dopiero początek. Prosty przykład - mieszanka studencka czyli rózne orzechy i rodzynki w LuLu jeszcze miesiąc temu kosztowały 25 SAR. Dzisiaj 27,5 SAR.

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych