2/16/2014

To już chyba lekka przesada czyli saudyzacja w Ambasadach

Pomysł, aby saudyzować zagraniczne misje dyplomatyczne jest w moim pojęciu przejawem  nadgorliwości pewnych osób w Królestwie.
Są zdziwieni, że Ambasady i Konsulaty wolą zatrudniać pracowników z innych krajów azjatyckich.
Cóż, obserwując niektórych pracowników zatrudnionych w saudyjskich urzędach wcale im się nie dziwię.
Ilość przerw na pracę w ich wydaniu nie jest zbyt oszałamiająca poza tym nikt nie chce mieć dodatkowych kłopotów, jak się jeden z drugim poskarży „na złe traktowanie” jakiemuś wysoko postawionemu krewnemu.
Rozumiem, że Saudyjczycy chcą obsadzać swoimi obywatelami swoje  misje i placówki dyplomatyczne i to jest jak najbardziej sensowne.
Tylko jeszcze musieliby być to ludzie mający pojęcie o pracy w innych krajach niż kraje arabskie, USA czy Wielka Brytania.
Grzecznie, acz stanowczo spuścił po brzytwie dziennikarzy Arab News - Ambasador Unii Europejskiej Jego Ekscelencja Adam Kułach (tak, jest to również  nasz własny Ambasador :D) odpowiadając, że nie zwraca uwagi na narodowość, tylko na kwalifikacje.
źródło - Arab News

źródło

13 komentarzy:

 1. Oderwij sie od tej saudyzacji i ciesz sie medalami zlotymi ;)
  Lolka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię czytać o pomysłach saudyzacyjnych, o medalach mogę sobie poczytać w polskich mediach

   Usuń
  2. Lolka - cieszę się, bo to i ziomek i strażak złoto zdobył. Ale to wiecie lepiej ode mnie. To się staram coś mniej "mainstreamowego " zapodawać :)

   Ania - to widzę, że podążałem słuszną drogą

   Usuń
  3. I nie zmieniaj tego, bo tak informacji nie ma w polskiej prasie, a ja jestem ciekawa świata :)

   Usuń
 2. Lepiej czytać o saudyzacji i medalach niz o kłótniach polskich polityków. Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecuje, że o polskich politykach bedę się starał pisac jak najmniej. Tylko w przypadkach, kiedy najdzie mnie tęsknota za Ojczyzną, to sobie przypomnę dlaczego jestem, tu, gdzie jestem a nie tam :)

   Usuń
 3. Ja też lubię czytać o saudyzacji. Szkoda że Mrożek nie żyje , miałby godnego konkurenta w wymyślaniu absurdów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie absurdy - to życiowa konieczność dla tego kraju. A że trafiają sie"nieco" mniej trafione propozycje - coż, niech nasi politycy zrobią choć 10% tego ,co robi Jego Wysokość i Rząd w Arabii Saudyjskiej dla swoich obywateli, to nie bedziemy musieli wyjeżdzać z Polski.

   Usuń
  2. Jak zwykle bredzisz. Jak będziemy mieli tyle ropy i petrodolarów co Saudia to też nie będziemy wyjeżdżać za chlebem tylko w celach turystycznych. A ty zostań sobie w Saudi na zawsze i wysługuj się Arabom do końca zycia.do

   Usuń
  3. To Ty bredzisz Anonimie. Jakbyś czytał dokładnie bloga, to byś wiedział, że oni mają świadomość, że ropa się kiedyś skończy. Nawet jakbyśmy mieli petrodolary, to przy rządach naszych polityków i tak nie przełożyłoby się to na dobrobyt w Polsce.
   A jak Ci się blog nie podoba to nikt Cię do czytania nie zmusza. Zamiast obrażać autorów i czytelników zajmij się leczeniem swoich kompleksów

   Usuń
 4. Mrozek nie zyje, absurdy w Polsce tez sa, a czlowiek wszechstronny (a do takich zaliczam Pawla i Ole) potrafi wspomniec o waznych wydarzeniach. Na szczescie ten blog jest rowniez o Polsce, kuchni, nurkowaniu, podrozowaniu itd.
  Lola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięi za komplement i uznanie :) To, że opisuję saudyzacje z jej "błędami i wypaczeniami" jest pewnym gorzkim przypomnieniem dla "klasy"politycznej w Polsce.
   Tutaj - monarchia absolutna dba o obywatela. U nas... a nie będę pisał, bo tylko Jolę, siebie i innych będę wkurzał :)

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych