8/08/2014

Wielbłąd.... jaki jest każdy wie, ale.....

Jako, że wielbłądów Ci u nas dostatek, podaję poniżej informacje na temat tych jakże szlachetnych stworzeń :D
Wszystko co przeczytacie w tym poście zaczerpnąłem z Nonsensopedii

Wielbłąd  – zwierzę pociągowe, użytkowe i wyzyskowe, występujące w rejonach Północnej Afryki oraz Azji Środkowej. Zwierzęta te, tuż po Mubaraku i piramidach w Gizie, są znakiem rozpoznawczym Egiptu. Typowy wielbłąd jest przykładowym wzorem mężczyzny dla polskiej gospodyni domowej. Haruje jak wściekły i pije raz na tydzień. 

Cechy

Wielbłądy mają około trzech metrów długości, krótki i kudłaty ogon, długą szyję ze zwisającymi z niej frędzlami oraz pokaźną wadę postawy w postaci garba a'la Quasimodo. Garb ten pełni jednak całkiem przydatną funkcję magazynu tłuszczów, dzięki któremu wielbłądy potrafią nie pić nic nawet przez tydzień. Ich przywiązanie do wody jest o wiele mniejsze niż u przeciętnego człowieka. Podczas gdy ten umiera, wielbłąd ma się dobrze i tańczy makarenę. Jeżeli kiedyś będziesz w Egipcie i zauważysz karawanę wielbłądów bez Arabów, to możesz śmiało iść w przeciwnym kierunku szukać ich spragnionych zwłok. Oprócz tego, wielbłądzie garby pełnią funkcję regulacji cieplnej, co chroni wielbłądy przed usmażeniem się w afrykańskim słońcu. Ich duże, wielbłądzie nozdrza pozwalają na dosłowne picie powietrza, a ich drugim zastosowaniem jest możliwość osmarkania  w zależności od humoru. Wielbłądy posiadają też silne kopyto, które skutecznie oducza niewychowanych użytkowników podobnego traktowania na przyszłość. 


Ciekawostki


 • Jeżeli widzisz wielbłąda, który ma dwa garby, to jest to baktrian albo dwóch debili w przebraniu.
 • Pośród licznych łapówek, jakie w roku 986 Mieszko I ofiarował niemieckiemu cesarzowi Ottonowi III znalazł się m.in. wielbłąd. Tylko skąd on go Q.......a wziął ?!
 • Spragniony wielbłąd potrafi wypić 1/3 tego, co waży. Nic szczególnego biorąc pod uwagę osiągi niektórych Polaków.
 • Na cześć wielbłądów powstała marka papierosów „Camel” i pasty do butów. 
źródło

3 komentarze:

 1. Przepraszam za offtopic, ale może ktoś jeszcze ma podobny problem: widzę, że i u Ciebie zniknął gadget feedjit, pokazujący na bieżąco, skąd kto odwiedza bloga.
  Sprawdzam, czy u Was sie on wyświetla, może u mnie tylko coś blokuje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Nonsensopedię
  Marek

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych