9/23/2015

Nowe poziomy ostrzeżeń terrorystycznych w Europie !

Jest to tekst, którego autorstwo przypisywane jest słynnemu komikowi, ale podobno to nie on go napisał. Mógłby, bo jest i śmieszny i trafny. W rzeczywistości ponoć jest to internetowy mem, który powstał około 2005 roku – autor nieznany. 

John Cleese dokonał analizy zagrożenia terrorystycznego w Europie w 2015 roku.

Anglicy ubodzeni rozwojem sytuacji w Syrii postanowili podnieść poziom alertu bezpieczeństwa antyterrorystycznego z „Zaniepokojeni” do „Zezłoszczeni”. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że poziom alertu zostanie jeszcze bardziej podniesiony do „Wkurzeni” a nawet „Z Lekka Wkurwieni”. Anglicy nie byli „Z Lekka Wkurwieni” od czasu nazistowskich bombardowań w 1940 roku, kiedy pojawiły się problemy z herbatą. Terroryści natomiast przeszli z kategorii „Wredni” do kategorii „Cholernie Upierdliwych”. Ostatni raz zastosowano tę kategorię w 1588 kiedy to na Anglię nadciągała hiszpańska armada.

Szkoci podnieśli swoje poziomy z „Wkurwieni” do „Załatwmy Skurwysynów”. Nie mają żadnych innych poziomów. Z tego powodu zresztą stawiamy ich na pierwszysch liniach brytyjskiej armii od 300 lat.

Francuski rząd ogłosił ostatnio, że podnosi swoje ostrzeżenia terrorystyczne z „Chować się” do „Uciekać”. Jedyne dwa wyższe poziomy we Francji to „Kolaborować” i „Poddać się”. Podniesienie poziomu było poprzedzone ostatnim pożarem we francuskiej fabryce białych flag, która intensywnie pracuje na rzecz francuskiej armii. Trudno sobie wyobrazić, by w tej sytuacji Francja podjęła działania militarne.

Włochy podniosły swoje poziomy ostrzeżeń z „Krzycz Głośno i Machaj Rękami” do „Ćwicz Miny Wojenne”. Mają w zapasie jeszcze dwa poziomy: „Nieudana Operacja Wojskowa” oraz „Zmieniamy Strony”.

Niemcy także podniosły swoje poziomy ostrzeżeń z „Pogardliwa Arogancja” do „Ubierać Mundury i Śpiewać Piosenki Marszowe”. Oni także zachowali sobie jeszcze dwa poziomy, czyli „Najeżdżamy Sąsiadów” oraz „Kaput”.

Belgowie natomiast wszyscy są na wakacjach – jak zawsze zresztą – a jedyna obawa jaką żywią, to że NATO wyniesie się z Brukseli.

Hiszpanie są wszyscy bardzo podekscytowani, że ich łodzie podwodne są gotowe do wypłynięcia. To wspaniale zaprojektowane statki, wyposażone w szklane dna, co pozwoli Nowej Hiszpańskiej Armadzie podziwiać Starą Hiszpańską Armadę.

Australia podniosła poziomy z „Nie Przejmuj Się” do „Wszystko Będzie OK, Stary”. W tym kraju są jeszcze dwa poziomy: „Kochanie! Być Może Będziemy Musieli Odwołać Grilla w Weekend” oraz „Kochanie, Grill Odwołany!”. Jak do tej pory nic nigdy nie spowodowało wprowadzenia tego ostatniego poziomu.

Polska natomiast w nagłym zrywie narodowej histerii podniosła swój poziom z „Europa Powinna To Za Nas Załatwić” do „Jezus Się Nie Zgadza!” przeskakując poziom „Wszyscy Jesteście Pojebani!”. Pozostał im już tylko jeden: „Chwycić Za Broń i Słusznie Umrzeć”, po którym będą przez następne 1000 lat obwiniać wszystkich tylko nie siebie.

Pozdrowienia!
John Cleese,
Angielski pisarz, komik, aktor i dość wysoki gość.

Acha, i jeszcze jedno: Grecja ma zapaść, Irańczycy robią się agresywni, a Rzym jest w chaosie. Witamy z powrotem w 430 roku przed naszą erą.
Jakie to życie krótkie…
źródło
Tekst w całości pochodzi ze strony Fundacji Dziennikarstwa Społecznego Medium Publiczne.

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobre podsumowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie rewela !!! John Cleese potrafił to zrobić
  Można skopiować ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można skopiować, można udostępnić :)

   Usuń
  2. Czytałem JC na fejsie tam nie ma nic o Polsce :) Ja widzę taką gradację 1.Europa to powinna za nas załatwić 2 Jezus się nie zgadza 3.Módlmy się 4.A co ty ku..a wiesz o zabijaniu 5.Chwycić za broń i słusznie umrzeć

   Usuń
 3. Rewelacyjne! Bardzo trafne :(

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych