1/28/2016

Drakońskie kary za przekroczenie terminu pobytu w Arabii Saudyjskiej

Cudzoziemiec, posiadający wizę pobytową (w oryginale nazywa się to visit- visa, nie wiem, czy to będzie prawidłowo po polsku jeśli napisałbym wiza na wizytę, dlatego użyłem określenia pobytowa, bez prawa do pracy), który nadmiernie przedłuża pobyt,  a także osoba zapraszająca (obojętnie "rezydent" czy Saudyjczyk) będzie ukarany grzywną maksymalnie do 50,000 SAR i może być ukarany karą więzienia do sześciu miesięcy w zależności od decyzji Generalnej Dyrekcji Paszportów (Jawazat).
 Pracownicy, którzy byli sponsorami w takich przypadkach będą również deportowani.
Ja na przykład byłem sponsorem wizy Oli, i jeżeli znacząco przedłużyłaby nielegalnie pobyt to poza karami finansowymi, więzienia miałbym deport - to tak w skrócie :-) 
Kara za przekroczenia dozwolonego czasu pobytu na wizie pobytowej, po raz pierwszy będzie karana grzywną w wysokości 15,000 SAR. Grzywna zostanie zwiększona do SR25,000 (oprócz trzech miesięcy więzienia) za przekroczenia dozwolonego wizy wizyta po raz drugi. Trzecie naruszenie będzie skutkować karą sześciu miesięcy więzienia i 50,000 SAR grzywny.
Dyrekcja wezwała Saudyjczyków i imigrantów, aby skontaktowali się online za pośrednictwem strony internetowej gdp.gov.sa@992 gdzie uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania w tym zakresie.
 źródło
źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych