1/19/2016

"....lub czasopisma" czyli bloger niezarejestrowany to przestępca

Witajcie w świecie przestępczości niespecjalnie zorganizowanej, natomiast powszechnej.
Jak się dowiedziałem z artykułu na Interii jestem przestępcą, bo prowadzę bloga, który nie jest zarejestrowany.
Poniżej cytat z artykułu.
"Sądy opierają swoje wyroki na art. 45 ustawy - Prawo prasowe (Dz.U. z 1984 r. nr 5, poz. 24 ze zm.), aktu uchwalonego jeszcze w PRL i nieznacznie tylko od tamtych czasów zmienionego. Zgodnie z nim wydawanie dziennika lub czasopisma bez rejestracji w sądzie to wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tys. zł (jeszcze dwa lata temu było to przestępstwo). "
Na pytanie, czym jest dziennik lub czasopismo, odpowiada art. 7 prawa prasowego. Najpierw trzeba jednak sięgnąć do definicji prasy, zgodnie z którą chodzi o "publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą". Dziennik zaś to "ogólnoinformacyjny druk periodyczny lub przekaz za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu, ukazujący się częściej niż raz w tygodniu", a czasopismo - "druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w tygodniu, a nie rzadziej niż raz w roku"
 
Przy zamiłowaniu obecnej, prawej i sprawiedliwej, władzy do PRL-u pewnie do mieszkań blogerów a nawet posiadaczy kont na Mordoksiążce piszących bez należytego namaszczenia i należytej atencji dla rządu "dobrej zmiany" niedługo zapuka o 6 rano oddział ZOMO.....  a nie, przepraszam, tego jeszcze nie przywrócili do łask, bo Prezes stał gdzie indziej.
To ktoś inny, ale z podobnym zadaniem :-) I to wszystko w majestacie prawa i zgodnie z demokratycznym mandatem, jaki dostał obecny rząd - jak najbardziej prawy i sprawiedliwy.
A potem na konferencji prasowej jeden bardzo ważny minister powie, że "nikt więcej już przez tego pana opisany nie będzie"

Artykuł dostępny tutaj

źródło

14 komentarzy:

 1. Popros o azyl w niemczech :)

  E (K....r)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,
  a ktoś już został ukarany, czy znowu coś sztucznie jest pompowane?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się ktoś nie zna na prawie, to nie powinien pisać artykułów prawo rzekomo popularyzujacych, bo popularyzuje tylko swoją ignorancje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy - a jakiś dodatkowy komentarz, coś do wiedzy prawniczej pospólstwa wnoszący? Oczywiście poza banałem typu "pisarze do piór, studenci do nauki" to jest z Twojej strony możliwy

   Usuń
 4. wystarczy coś napisać o PiS i od razu płatni hejterzy się zjawiają nawet na blogach :D Sztab Dudy zatrudnił ich kilkuset, potem prezes zatrudnienie zwiększył i nadal ich trzyma. Ile to było - 4 złote za wpis? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanys - Możliwe też, że aktyw partyjny ma wytyczne i robi to dla Prezesa i Partii zupełnie bezpłatnie.
   Takie internetowe ORMO :-D

   Usuń
  2. niektórzy na pewno, ale dość liczne są wypowiedzi pracowników agencji internetowych, którzy potwierdzają, że w ubiegłym roku było mnóstwo zamówień na hejterów popierających PiS. Inne partie to olały i zapewne trochę przez to punktów procentowych straciły.

   Usuń
  3. Hanys - ciekaw jestem, czy ci hejterzy to z przekonania czy tylko dla kasy? Bo jak z przekonania, to pewnie ustawa o inwigilacji Internetu przyprawia ich o mokre sny :-D

   Usuń
 5. Jakiś rok temu już o tym było, albo dalej, po prostu ktoś znowu odgrzał temat szukając taniej sensacji i licząc na powszechne oburzenie.
  Przez 8 lat nic w tej sprawie nie zrobiono.

  OdpowiedzUsuń
 6. A Polska ma jakąś umowę o ekstradycji z Omanem ?? :O bo może dasz radę się uchować jak poprosisz o azyl :D :D

  nadrabiam zaległości w lekturze i pozdrawiam serdecznie Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonka - pewnie nie ma, bo posiadamy tutaj tylko konsulat honorowy, także jest szansa się uchować:-)
   Zdecydowanie wolę monarchię absolutne niż demokrację made in Poland - i to nie tylko po dobrej zmianie.
   To czytaj sobie spokojnie i podziwiaj widoczki :-)

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych