1/24/2016

Największe ciekawostki Arabii Saudyjskiej

Zdaniem Todda Holmstroma, Konsula Generalnego USA w Jeddah największe ciekawostki Arabii Saudyjskie to:
  1. Najwyższa fontanna i najwyższy maszt flagowy na świecie, największy zewnętrzny  ekran telewizyjny ... i wkrótce, najwyższy na świecie wieżowiec!
  2.  Madain Saleh - była również zamieszkiwana przez  tą samą starożytną cywilizację - Nabatejczyków.co jordańska Petra W swoich  licznych podróżach po całym Królestwie Todda Holmstrom zachwyciły również różnorodność zabytków, wspaniałei krajobrazy pustynne w pobliżu Al-Ula, rafy koralowe Morza Czerwonego, i górzyste tereny Baha i Abha.
  3. Ceremonie ślubne są bardzo kolorowe i odbywają się oddzielnie dla mężczyzn i kobiet.
  4. Jest więcej amerykańskich sieci restauracji w Jeddah niż w okolicy  domu Todda Holmstroma w Michigan. Amerykanie mogą spodziewać się McDonalds i Starbucks, ale często są zaskoczeni że znajdą  Fuddruckers, Shake Shack, czy On The Border ale i one są w Jeddah.
  5. Wszystko jest zamykane podczas każdej z pięciu salat (modlitwy).
  6. Kobiety stanowią najszybciej rozwijający się sektor saudyjskich pracowników. I są coraz bardziej zaangażowane w kształtowanie każdego aspektu życia w Arabii Saudyjskiej.
  7. Większy odsetek ludności Królestwa korzysta z mediów społecznościowych niż w USA.
  8. Młodzi ludzie chcą posiadać własne firmy. Kiedy pytał saudyjskich studentów, kim chcą zostać po ukończeniu studiów, najczęściej słyszał "przedsiębiorcą".
  9. Arabia Saudyjska używa kalendarza księżycowego.
  10. Istnieje ponad 14 różnych odmian saudyjskich daktyli i wszystkie są pyszne i zdrowe.
Znawcy uznają saudyjskie daktyle za najsmaczniejsze na świecie i jest tutaj, jak Wam wcześniej pisałem, Ministerstwo Rozwoju Palmy Daktylowej.
Jak widzicie - rzetelnie wykonuję swoją robotę :-D
Bo poza tym, że nie zachwycałem się różnorodnością sieci fastfoodów to pozostałe kwestie opisywałem Wam na przestrzeni tych już prawie 3 lat.
Pisałem jednak i o innych aspektach, więc mam nadzieję, że jesteście dzięki lekturze bloga lepiej poinformowani niż Amerykanie, których jest tu znacznie więcej niż Polaków.

w Arabii Saudyjskiej powstaje 17% światowej produkcji daktyli

1 komentarz:

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych