1/06/2016

Wzmocniona ochrona saudyjskich ambasad w Iraku i Libanie


Według Thamira bin Sabhana Al-Sabhana, ambasadora Królestwa w Bagdadzie:
"Środki bezpieczeństwa zostały wzmocnione przy wsparciu władz lokalnych,"
Al-Sabhan zdementował doniesienia o rzekomych atakach na ambasadę w Bagdadzie.  W placówce dyplomatycznej w Bagdadzie pracuje 50 osób w tym również Irakijczycy.
Ambasador stwierdził, że Królestwo Arabii Saudyjskiej będzie współpracowało z Irakijczykami w celu przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa w regionie zwalczając grupy terrorystyczne.
Al-Sabhan był pierwszym ambasadorem powołanym w Iraku po 24 latach. Arabia Saudyjska zamknęła swoją ambasadę w Bagdadzie w 1991 roku po tym, jak reżim Saddama Husajna dokonał inwazji na Kuwejt. Al-Sabhan jest byłym wojskowym attaché saudyjskim w Libanie.
Stosunki między Arabią Saudyjską i Irakiem poprawiły się znacznie od kiedy Haider Al-Abadi objął stanowisko premiera we wrześniu 2014 r.
Pojawiły się także doniesienia służb specjalnych Saudi o wzmocnieniu ochrony ambasady w Libanie. Pracownicy ambasady zostali powiadomieni, że powinny oni pozostać na terenie obiektu, aby uniknąć ataków..

źródło

2 komentarze:

  1. Saudyjczycy przegieli z tymi egzekucjami to teraz mają

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marecki - też nie rozumiem tej decyzji i mam nadzieję, że ci którzy ją podjęli mieli świadomość wszystkich potencjalnych konsekwencji.

      Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych