1/07/2016

Miasto imienia Jego Wysokości Króla Salmana powstanie w Egipcie

Egipt zamierza nazwać powstające w pobliżu Kairu miasto o powierzchni ponad 10.000 akrów imieniem Strażnika Dwóch Świętych Meczetów Króla Salmana.
Informacja ta została podana przez egipskiego Ministra Budownictwa Mustafę Madbouli w poniedziałek podczas briefingu na temat planowanego rozpoczęcia prac przy kilku dużych projektach, w tym nowej stolicy administracyjnej  o powierzchni  powyżej 190.000 akrów.
Na spotkaniu, w którym uczestniczył Minister Mieszkalnictwa Majed Al-Hogail, określano możliwości inwestycyjne w sektorach budowlanym i rynku nieruchomości w Egipcie.
Głównym tematem rozmów były sposoby rozwiązywania problemów napotykanych przez inwestorów w Egipcie.
Zdaniem Ministra Madbouli w Egipcie jest ogromne zapotrzebowanie na nowe inwestycje w sektorze nieruchomości mieszkalnych z powodu stale rosnącej populacji.
Ocenia się , że jest w tym roku chłonność rynku mieszkaniowego oscyluje w okolicach 600 tysięcy nowych domów.
Obecnie planowane jest wybudowanie 25 nowych miast na ponad 900.000 akrów.
To się nazywa rozmach :-)
Jestem skłonny  uwierzyć, że jest takie zapotrzebowanie i plany.
Natomiast plany to nie realizacja, a jeżeli chodzi o piękne opowieści to współcześni Egipcjanie przebijają nawet Szeherezadę :-) Nikt Ci tyle nie da, co Egipcjanin obieca :-D Natomiast nadanie imienia miastu oczywiście jest nakierowane na uzyskanie finansowania tego projektu, najlepiej w całości.
Za darmo to nikt tego nie robi.
Na przykład w Polsce, powstała w 1821 na gruntach wsi Żabice Wielkie osada przemysłowa  w 1824 otrzymała nazwę Konstantynów.
Wiecie jak i dlaczego? Dlatego, że konkurencyjna miejscowość nadała swemu miasteczku (po otrzymaniu stosownej zgody z samego Petersburga) nazwę ku czci ówcześnie panującego cara Rosji i tytularnego króla Polski - Aleksandra I, co pomogło w uzyskaniu  praw miejskich w 1822 r.
Carskie imię było już więc zajęte. Wtedy zmyślni mieszkańcy napisali list do  Konstantina Pawłowicza Holstein-Gottorp-Romanowa  z prośbą o zgodę na nadanie ich miejscowości jego imienia. 
Zgodę otrzymali. a w takim przypadku otrzymanie praw miejskich było już proste :-D

źródło

2 komentarze:

  1. Rozumiem, że oni bawią się w takie Simcity i od podstaw budują miasto? :o

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Basia - mniej więcej :-) Chociaż jedno miasto - Al-Dżuna tak właśnie powstało. Gość zobaczył plażę i chciał tam postawić luksusowy kurort. I jak postanowił, tak zrobił. Owszem, Egipcjanin, ale Kopt. Za swoje i swojej rodziny pieniądze :-) Także cuda się tam zdarzają, ale jak to robi ktoś prywatnie, a nie państwowo :-D

      Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych