1/08/2016

SMS-y z Ministerstwa Pracy do zagranicznych pracowników

Ministerstwo Pracy, we współpracy  z Saudi Telecom (STC), uruchomiło w środę nową inicjatywę, aby pracownicy zagraniczni byli  świadomi saudyjskich przepisów prawa pracy, a także swoich praw i obowiązków.
W ramach programu, STC wyśle wiele istotnych informacji za pośrednictwem wiadomości tekstowych i głosowych w różnych językach.
Zdaniem Ministra Pracy - Mufreja Al-Haqbani nowa inicjatywa ma poprawić usługi resortu wobec imigrantów i przyczynić się do zacieśnienia ich stosunków z ministerstwem i ich pracodawcami.
W ramach programu, imigranci będą otrzymywać wszystkie istotne informacje, a także niezbędne wytyczne i dyrektywy dotyczących prawa pracy.
 Zwłaszcza te związane z ich obowiązkami i odpowiedzialnością. Inicjatywa będzie korzystna dla pracowników, którzy będą świadomi przepisów prawa pracy, a tym samym daje to szansę na zwiększenie ich wydajności.
Al-Haqbani podkreślił, że Kodeks Pracy w Królestwie gwarantuje pełne prawa pracowników.
Ministerstwo uważa, że gwarantem przestrzegania prawa pracowników jest szariat i wymagania administracyjne.

"Ministerstwo chce rozszerzyć swoje usługi dla pracowników tam, gdzie się znajdują i umożliwić im zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi informacjami w tym zakresie," powiedział minister opisując nową inicjatywę jako skok jakościowy w stosunkach między ministerstwem a pracownikami.

Usługa ma być dostępna w najbliższym czasie.
źródło


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych