12/29/2015

Start-upy dla kobiet w Arabii Saudyjskiej

Wspierająca start-upy organizacja charytatywna Ebtinaa założona przez grupę studentów z Uniwersytetu Dar Al-Hekma, uruchomiła nową kampanię na portalach społecznościowych.
Jest to pierwsza podjęta przez tę grupę inicjatywa, mająca na celu udzielenie wsparcia kobiecie, która sama stworzyła dla siebie miejsce pracy. Ebtinaa zamierza także upowszechnić jej przypadek w świadomości społecznej. Wolontariusze zapraszają do udziału w kampanii różne osoby, aby na bezpośrednim spotkaniu z Umm Abdullah w Red See Mall, mogły poznać jej ofertę: od napojów do tradycyjnych arabskich deserów.
Umm Abdullah jest 50-letnia Saudyjką chorą na cukrzycę. Rozpoczęła swoją działalność od sprzedaży herbaty gotowanej na węglu drzewnym w małym kiosku dla przechodniów i kierowców . Po pewnym czasie Jej wysiłki zaczęły przynosić zyski .
Klienci zachęcili ją, by urozmaiciła swoją ofertę, aby zwiększyć dochody i atrakcyjność miejsca.
Przy wsparciu "Injaz Saudi" i pod bezpośrednim nadzorem businesswoman Ghady Ghazzawi, powstał pomysł zespołu Ebtinaa, aby Umm Abdullah zgłosiła się do konkursu" Ripples of Happiness".
We współpracy z Red Sea Mall, Ebtinaa uruchomiła specjalną kampanię, oferując bezpłatne miejsce Umm Abdullah w centrum handlowym na jeden dzień, co ułatwi jej dostęp do jak największej liczby klientów i promowanie swoich produktów.
Mohammad Alawi, prezes Red Sea Markets i zarazem właściciel Red Sea Mall, powiedział, że centrum handlowe zwraca szczególną uwagę na cele charytatywne.

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny Anonimowy Użytkowniku
Podpisz się proszę, imieniem lub nickiem
Miło jest wiedzieć z kim się rozmawia :)
pozdrawiamy
Paweł i Ola

PS. Z powodu tak prozaicznego, jak praca zawodowa, na Wasze komentarze odpowiadam w dni powszednie po godzinie 17:00 polskiego czasu
Za wspomniane niedogodności serdecznie przepraszam.