5/15/2014

Przyleciała pszczółka Maja i.......

...............  postanowiła zamieszkać w naszym compoundzie
I nie miałabym nic przeciwko Jednej Przemiłej Pszczółce (Maju48 - to o Tobie), ale zaprosiła do nas całe stano swoich sióstr, kuzynek i wszelakiej maści przyjaciółek w ilości niewyobrażalnej, co dla dwunożnych mieszkańców compoundu czyli także dla mnie skutkuje głównie tym, że mamy stracha wychodzić z domu.
Pszczele towarzystwo uwiło sobie gniazdo na balkonie sąsiada, bzyczy, lata i na dodatek siada na pozostałych mieszkańcach.
Użądleń do tej pory jeszcze nie było, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem, ale z niecierpliwością czekam, aż przyjedzie jakaś ekipa, która całe to bzycząco - latające towarzystwo wykurzy gdzie pieprz rośnie


12 komentarzy:

 1. Pszczoly czy osy?
  Swoja droga to fascynujace, ze sobie ot TAK przyczepily gniazdo do sciany. Takiej płaskiej, jakby nigdy nic...dziwne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Futrzaku - wyglądają jak pszczoły, bzyczą ja pszczoły, ale może sa to osy takie przebrane jak "zielone ludziki" na Ukrainie ? Nie wiem, a co do ściany, to jest porowata, bo to zrobione jest z elementów gotowych, jak bloki na Retkini :-)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Może i miodzio, ale przeszkolenia obsługi barci nie dostarczyli :-(

   Usuń
 3. Ciekawe ile czasu im zajmie zdjęcie gniazda :) :) co może być tą humorystyczną stroną całej sytaucji no i ta mniej humorystyczna, że to może być jednak niebezpieczne dla ludzi takie towarzystwo . Palicie papierosy to je może zadymcie?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj je zdjęli, na szczęście. A co do zadymienia fajkami - pomysł słuszny,tylko jest jedno "ale" nie mam takiego wydechu, żeby wypędzić pszczoły z odległości 4-5 metrów :-(

   Usuń
  2. oj to pojemność płuc trzeba powiększać , ponoć można :P no to jestem zaskoczona , że tak szybko się tego pozbyli. Może Egipcjanin tak się boi Oli, że szybko zadziałał ?? :) :) no na pewno na szczęście bo to jednak mogłaby być bardzo niebezpieczne sąsiedztwo . Jednak nie ma to jak koty :)

   Usuń
  3. Owszem, można. Na przykład nurkując regularnie. U mnie jest problem z tym "regularnie" bo za wyprawę nurkową ryczą tu jak za kolorowy telewizor :-( Był to wpływ również naszego sąsiada, który mieszkał razem z pszczołami :-D Co do kotów- jak ich nie lubię, ale im to wcale nie przeszkadza i przyłażą do mnie w ilościach hurtowych :-)

   Usuń
 4. Pszczółka Maja sobie lata
  Zbiera nektar gdzieś na kwiatach
  A tam Gucio w tulipanie czeka sobie na śniadanie :)
  Marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marek - ja znam mniej cenzuralna wersje tej piosenki - pamiętam nawet dwie następne zwrotki :-D

   Usuń
 5. Zadanie dla mohandesa ;)
  Uwazajcie na siebie, albo zalozcie ul i zbierajcie swoj miod :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje- nawet wiem jak to zrobić.
   Tylko będzie pytanie: czy te pszczoły za wysoko mieszkają czy my mohandesa za nisko rzucamy ? :-D


   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych