4/26/2015

Arabia Saudyjska otwiera niebo dla izraelskiego lotnictwa wojskowego ???

Arabia Saudyjska podobno zgodziła się udostępnić swoją przestrzeń powietrzną dla lotnictwa Izraela do ataku na Iran, jeżeli będzie to konieczne.
W zamian Saudyjczycy oczekują  "jakiegoś postępu" w kwestii palestyńskiej.
Taką sensacyjną informację podał Kanał 2 (izraelska stacja telewizyjna) która cytowała anonimowego urzędnika Unii  Europejskiej.
Pozwolenie to zdecydowanie ułatwi logistykę lotnictwu izraelskiemu, jeżeli miałoby dojść do  bombardowań celów w Iranie.
Królestwo Arabii Saudyjskiej oferuje skrót, który pozwoli zaoszczędzić paliwo i czas, a także zdecydowanie ułatwi planowanie potencjalnego ataku.
Tylko jestem ciekaw, na ile jest to element gry mającej na celu wymuszenie ma Persach przestrzegania porozumień a na ile realne przygotowania do akcji militarnej.
Moim zdaniem to tylko próbny balon – w celu sprawdzenia  ile są w stanie zaakceptować Saudyjczycy.
Zawsze przecież można w takiej sytuacji stwierdzić, że to plotka i wygłosić oficjalne dementi.
źródło

3 komentarze:

  1. Na Bliskim Wschodzie tylko Izrael walczy o życie, otoczony milionami śmiertelnych wrogów, którzy nie ukrywają że wybiliby Żydów co do jednego.W tym są zgodni wszyscy Arabowie.Palestyńczycy to karta w grze , ich los jest dla wszystkich obojętny , wystarczy wspomnieć że w krajach do których uciekli nie mają żadnych praw , nawet praca jest dla nich zakazana. Dla reszty państw BW to gra o wpływy i pozycję w świecie arabskim. Saudia ma ochotę na przywództwo, Iran również ale Izrael widzi większe zagrożenie w Iranie ze względu na apetyty nuklearne. Czym się to wszystko skończy nie wiem , rezygnacja USA z przewodzenia światu i Arabska Wiosna przyniosła chaos, śmierć i zniszczenie. A takie były wielkie nadzieje...Agat

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba lepiej otworzyc niebo niz wyslac do nieba :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Hahaha chciało by sie rzec widziała świnia niebo juz tam telaviv bedzie ustępował w kwesti palestyny... Iran aka niewierni szyici gorsi od samego diabła ot co Palestynę to Arabia jak i reszta krajów ma w poważaniu od lat

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych