1/21/2016

Spotkanie Króla Salmana z Prezydentem Chin Xi Jinpingie

Strażnik Dwóch Świętych Meczetów Król Salman i prezydent Chin Xi Jinping wykonali tradycyjny Al-ardha (taniec miecza ) podczas wizyty w zabytkowym Al-Murabba 'Palace w Rijadzie.
Obaj przywódcy zwiedzili pałac, który został zbudowany na polecenie zmarłego króla Abdulaziza i był siedzibą Dworu Królewskiego od 1939. Jest to jeden z najbardziej znanych zabytków w Rijadzie. Jego Wysokość Król przekazał replikę Pałacu Al-Murabba jako prezent dla chińskiego prezydenta

I tutaj artykuł się kończy, a ja się zupełnie poważnie zastanawiam, znając fantazję i zamiłowanie Saudyjczyków do imponowania gościom (bądź ważnym, bądź po prostu mile widzianym) w jakiej SKALI jest ta replika?
Po powiem Wam, że wcale by mnie nie zdziwiło, jeżeli byłby w skali 1:1 :-D

źródło

4 komentarze:

 1. Zaraz po wizycie w KSA, Xi Jinping poleciał do Iranu. Zdaje się że w chwili pisania tego komentarza dalej tam przebywa.

  http://www.wprost.pl/ar/530086/Chiny-i-Iran-nawiazuja-strategiczne-relacje-Podpisano-17-porozumien/


  "W sobotę 23 stycznia kraje podpisały 17 porozumień, dotyczących m.in. tzw. nowego Jedwabnego Szlaku, czy ścisłej współpracy w walce z „terroryzmem i ekstremizmem w Iraku, Syrii, Afganistanie i Jemenie” ." - zastanawiam się jak ma wyglądać ta walka z ekstermizmem w Jemenie i Syrii i po której stronie :D To jest więcej niż ciekawe... Chiny lawirują, a ani Iran ani KSA nie podskoczy im z pretensjami o "konszachty z wrogiem" bo ci i ci są za wąscy na takie pretensje w stosunku do ChRL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sln- czyli pojawił się nowy gajowy, bo stary się źle kojarzył. Chińczycy to cierpliwa, myśląca długofalowo nacja.
   Ciekawe, jakie umowy podpiszą z Iranem ? Może o ...współpracy w walce z „terroryzmem i ekstremizmem w Iraku, Syrii, Afganistanie i Jemenie" :-D

   Usuń
  2. Te umowy które cytowałem, to są podpisane właśnie z Iranem. Zgodnie z podlinkowanym artykułem.

   Usuń
  3. Ciekawe czy z KSA podpisali 2 dni wcześniej takie same, mogło tak być :D

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych