niedziela, 26 kwietnia 2015

Arabia Saudyjska otwiera niebo dla izraelskiego lotnictwa wojskowego ???

Arabia Saudyjska podobno zgodziła się udostępnić swoją przestrzeń powietrzną dla lotnictwa Izraela do ataku na Iran, jeżeli będzie to konieczne.
W zamian Saudyjczycy oczekują  "jakiegoś postępu" w kwestii palestyńskiej.
Taką sensacyjną informację podał Kanał 2 (izraelska stacja telewizyjna) która cytowała anonimowego urzędnika Unii  Europejskiej.
Pozwolenie to zdecydowanie ułatwi logistykę lotnictwu izraelskiemu, jeżeli miałoby dojść do  bombardowań celów w Iranie.
Królestwo Arabii Saudyjskiej oferuje skrót, który pozwoli zaoszczędzić paliwo i czas, a także zdecydowanie ułatwi planowanie potencjalnego ataku.
Tylko jestem ciekaw, na ile jest to element gry mającej na celu wymuszenie ma Persach przestrzegania porozumień a na ile realne przygotowania do akcji militarnej.
Moim zdaniem to tylko próbny balon – w celu sprawdzenia  ile są w stanie zaakceptować Saudyjczycy.
Zawsze przecież można w takiej sytuacji stwierdzić, że to plotka i wygłosić oficjalne dementi.
źródło

3 komentarze:

  1. Na Bliskim Wschodzie tylko Izrael walczy o życie, otoczony milionami śmiertelnych wrogów, którzy nie ukrywają że wybiliby Żydów co do jednego.W tym są zgodni wszyscy Arabowie.Palestyńczycy to karta w grze , ich los jest dla wszystkich obojętny , wystarczy wspomnieć że w krajach do których uciekli nie mają żadnych praw , nawet praca jest dla nich zakazana. Dla reszty państw BW to gra o wpływy i pozycję w świecie arabskim. Saudia ma ochotę na przywództwo, Iran również ale Izrael widzi większe zagrożenie w Iranie ze względu na apetyty nuklearne. Czym się to wszystko skończy nie wiem , rezygnacja USA z przewodzenia światu i Arabska Wiosna przyniosła chaos, śmierć i zniszczenie. A takie były wielkie nadzieje...Agat

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba lepiej otworzyc niebo niz wyslac do nieba :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Hahaha chciało by sie rzec widziała świnia niebo juz tam telaviv bedzie ustępował w kwesti palestyny... Iran aka niewierni szyici gorsi od samego diabła ot co Palestynę to Arabia jak i reszta krajów ma w poważaniu od lat

    OdpowiedzUsuń

Szanowny Anonimowy Użytkowniku
Podpisz się proszę, imieniem lub nickiem
Miło jest wiedzieć z kim się rozmawia :)
pozdrawiamy
Paweł i Ola

PS. Z powodu tak prozaicznego, jak praca zawodowa, na Wasze komentarze odpowiadam w dni powszednie po godzinie 17:00 polskiego czasu
Za wspomniane niedogodności serdecznie przepraszam.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...