10/19/2015

Rosjanie sprawcą imigracji do UE - min. Biernacki obnaża chytrą politykę rosyjską.

Różne już cuda i dziwy wymyślają polscy politycy, ale ten wywiad, umieszczony w kilku mediach od portalu kresy.pl po Gazetę Wyborczą mnie powalił.
Otóż, zdaniem prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej - Pana Marka Biernackiego -  byłego Ministra Sprawiedliwości, a obecnie koordynatora ds. służb specjalnych fala imigrantów z Syrii, Erytrei, Somali oraz Afganistanu Iraku i Libii pojawiła się, ponieważ:
"To nastąpiło w określonym czasie, w określonym momencie. W momencie, kiedy ofensywa rosyjska w Doniecku została powstrzymana, kiedy Rosjanie chcą pokazać, że oni na Ukrainie nie prowadzą żadnych agresywnych działalności. Nagle następuje też ta wędrówka ludów, w której Europa czuje się zagrożona. Kto pomaga? Pomaga oczywiście Rosja działając wraz z reżimem Assada przeciwko różnym organizacjom terrorystycznym. Putin nie może poradzić sobie z gospodarką wewnątrz kraju, nie doprowadza do demokratyzacji Rosji, buduje mit imperium rosyjskiego i po to też są te działania w Syrii"- źródło
Ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że Rosjanie mogą mieć coś wspólnego z napływem imigrantów z Syrii, bo nie uznają "umiarkowanych rebeliantów" za umiarkowanych tylko po prostu za rebeliantów walczących z legalnymi władzami, w skład której wchodzą również ugrupowania powiązane z Al-Kaidą (pewnie też "umiarkowaną" ;)
Tylko jak nakłonili ludzi np. z Erytrei, (bo stanowią oni dość pokaźną liczbę niechcianych przez inne kraje poza Niemcami  przybyszów) do wędrówki ?
Z informacji, jakie podają wszelkie media podróże migrantów odbywają się drogami lądowo - morskimi, a nie samolotami.  Zamiast drogi przez Sudan i Libię potem przez Morze Śródziemne do Włoch czy Grecji Rosjanie musieliby skłonić migrantów na wyprawę przez: Jemen, Oman lub Arabię Saudyjską, Irak lub Iran dalej przez Gruzję i Azerbejdżan, Rosję, Białoruś do Polski.
O Libijczykach czy Irakijczykach nie wspomnę bo to przypomina wyprawę typu "wstąpił do piekieł, po drodze mu było"
Wiem, że rosyjska dyplomacja, służby specjalne oraz wywiad mają swoją markę na świecie, ale zrobienie takiego numeru to chyba przerasta możliwości GRU i FSB nawet razem wziętych.

PS.
Uważam, że wizje ministra Biernackiego trafnie oddaje kwestia lekarza C.K. Armii granego przez Gustawa Lutkiewicza w fenomenalnych C.K. Dezerterach.
Vide poniżej :)


źródło

3 komentarze:

 1. Earlier this month, Shia militiamen in Iraq dropped off an American-supplied Abrams tank at a US-supported repair facility where workers were surprised to find an attached Russian machine gun plus Iranian ammo, Defense News has learned.

  The MIA1 main battle tank — one of 146 frontline tanks the US sold to Baghdad — was transported through the Green Zone to a US-supported Iraqi service facility at al-Muthanna that was established as part of the Pentagon’s Foreign Military Sales (FMS) program.

  The tank was equipped with a Russian .50-caliber machine gun and Iranian-stamped 12.75-mm ammunition, according to a source at the facility.

  “Once all the ammo was removed, as per procedure, by Iraqi personnel, we noticed Iranian markings on the back of the shell casings. Seems they put a Russian machine gun with Iranian ammunition on an Abrams tank.”

  Chyba chlopaki przekroczyli zapisy umowy serwisowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jaja.
  Moim zdaniem za ten stan odpowiadają Amerykanie.
  Co do Erytrei tam nie ma demokracji i jest bieda dlatego ludzie dygaja do Europy

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do min. Biernackiego to w pełni się zgadzam. Facet wytarł już wszystkie kąty w różnych ministerstwach , czołowy przedstawiciel tzw. karuzeli stanowisk , nigdzie się nie sprawdził, przyspawany do różnych stołków byle tylko w jakimś ministerstwie.Żałosny facet ! Gall Anonim

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych