1/03/2016

Reakcje po wykonaniu wyroków śmierci w Saudi


Urzędnik saudyjskiego MSZ skomentował wypowiedź Teheranu po wykonaniu wyroku śmierci na znanym szyickim kaznodziei, stwierdzając, że Iran jest ostatni na świecie, który może oskarżać innych o wspieranie terroryzmu.
"Reżim irański jest ostatnim na świecie, który ma prawo oskarżać innych o wspieranie terroryzmu, biorąc pod uwagę, że Iran jest krajem, który łamie rezolucje ONZ i jest objęty sankcjami przez wiele krajów" powiedział przedstawiciel MSZ w oświadczeniu dla Saudyjskiej Agencji Prasowej.
Arabia Saudyjska wezwała ambasadora Iranu w sobotę po tym, co jest opisane jako "wroga" reakcja Teheranu wobec egzekucji 47 oskarżonych o terroryzm więźniów, wśród nich znanego szyickiego mułłę Nimra al-Nimra i ideologa Al-Kaidy Faresa Al-Shuwailu.
Egzekucja Nimra został skrytykowana przez ajatollaha Ahmada Chatami, wybitnego irańskiego duchownego i członka Zgromadzenia Ekspertów, który przepowiadał skutki po wykonaniu wyroku.
Rzecznik irańskiego MSZ Hossein Jaber Ansari zdecydowanie potępił Rijad w wywiadzie udzielonym państwowej agencji prasowej IRNA .  Wykonanie wyroku potępił również Marszałek Parlamentu Ali Laridżani
Ambasada Arabii Saudyjskiej w Teheranie i jej konsulat w Mashhad zostały zaatakowane przez irańskich demonstrantów niedzielę rano po dokonaniu egzekucji.

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych