12/23/2015

Przepisy prawne dla salonów piękności w Arabii Saudyjskiej

Ministerstwo Spraw Komunalnych i Obszarów Wiejskich wydało przepisy wykonawcze dla sektora pielęgnacji kobiecej urody.
Źródło z ministerstwa podało, że ministerstwo będzie zachęcać do otwierania gabinetów świadczących usługi kosmetyczne jako nowej możliwości zatrudnienia dla kobiet.
"Przepisy wykonawcze regulujące sektor kosmetyczny w Królestwie mają zachęcać kobiety do zakładania własnych firm i zatrudniania również innych kobiet. Ministerstwo dba o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno dla dostawców usług jak i konsumentów" powiedział informator.
Usługi mają być oferowane zgodnie z prawem szariatu, w obiektach przystosowanych do tego celu. Właściciel firmy nie może zaoferować usługi kosmetycznej poza salonem. Wszyscy pracownicy oferujący usługi muszą mieć świadectwa zdrowia zawierające badania, że nie są nosicielami chorób zakażnych.
Wszystkie kosmetyki, w tym do makijażu muszą być zgodne z normami i przepisami Urzędu Żywności i Leków. Wszystkie salony piękności muszą mieć środki odkażające dostępne dla pracowników i klientów.  Klienci powinni znać różnicę między salonem piękności a kliniką dermatologii kosmetycznej.
"Gabinety kosmetyczne nie mogą oferować żadnych usług medycznych, w tym chirurgii plastycznej lub przeszczepu włosów z wykorzystaniem technologii laserowej. Pracownicy w tych salonach nie są personelem medycznym".
Ministerstwo będzie współpracować z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Komisja Promocji Cnoty i Zapobiegania Występkowi i przeprowadzać częste inspekcje w salonach oferujących usługi kosmetyczne.

żródło
 źródło

2 komentarze:

 1. "Komisja Promocji Cnoty i Zapobiegania Występkowi"... Cudowna nazwa :D

  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daria - popularna nazwa to Muttawa, ale ja nie wiedzieć czemu też wolę pełną nazwę tej instytucji :-)

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych