12/08/2015

Uchodźcy ? - tak, ale z głową

Biorąc pod uwagę sytuację polityczną w Syrii, trzy saudyjskie ministerstwa pracują nad dopracowaniem mechanizmów, które pozwolą Syryjczykom posiadającym wizy pobytowe uzyskać pozwolenie na pracę.
Jego Wysokość król Salman wydał właściwym dla tego zadania departamentom polecenie, aby wypracowali przejrzyste zasady i kryteria, które pozwolą Syryjczykom posiadającym wizy pobytowe na legalne poszukiwanie pracy w sektorze prywatnym.
Obecnie obowiązujące przepisy prawa pracy zabraniają posiadaczom tego typu wizy pracy w Saudi.
Jeżeli będzie to działać tak, jak w przypadku Palestyńczyków, to będzie to kolejna nacja, która nie musi mieć zgody obecnego pracodawcy na zmianę sponsora.
Dodatkowo nawet po wygaśnięciu umowy z firmą nie muszą opuścić Arabii Saudyjskiej po upływie miesiąca.
Syryjczycy i Jemeńczycy zostali dodani do listy narodowości, które nie podlegają deportacji.
Prawo to przyznano również imigrantom z Birmy.
Jego Wysokość Król Salman poparł te rozwiązania, pozwalające na zatrudnianie syryjskich odwiedzających w sektorze prywatnym, ponieważ wielu z nich to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani fachowcy, którzy mogą doprowadzić do jakościowej zmiany na lokalnym rynku.

źródło

9 komentarzy:

 1. O bardzo dobrze że król przyjmie Syryjczyków i Palestyńczyków.Zawsze to o kilkanaście tysięcy mniej w Europie.Ja osobiscie wolę Wietnamczyków Hindusów Ormian gdyż oni najłatwiej się asymilują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marecki - tylko tam jadą ci którzy chcą pracować, bo Saudi obcokrajowcy nic za darmo nie dostają.
   Tutaj przybywają głownie miłośnicy rozwiniętego systemu opieki socjalnej.

   Usuń
  2. A co zrobić gdy Europę szturmują setki tys takich właśnie klientów ? Jak ten potop zatrzymać ? Na wiosnę ruszą miliony . Saudia z tego ciasta wybiera sobie tylko rodzynki , resztę współbraci w wierze zostawia tej zepsutej, dekadenckiej Europie. I bezczelnie usiłuje nas jeszcze pouczać. Agat

   Usuń
  3. Moim zdaniem trzeba brac przyklad z Saudi - madrze postepuja

   Usuń
  4. Agat - Ale powiedz mi,proszę, kto zmusza Europę do przyjmowania wszystkich jak leci???
   Nie robią tego ani USA, bo sami chcą przyjąć ok. 10,000 uchodźców, Australia odsyła klientów po udzielaniu niezbędnej pomocy na morzu (podobno teraz też zaczeli działać w/g modelu europejskiego, ale to ich suwerenna decyzja), nie robi tego Turcja, bo znaj proporcję, mocium panie. Z tego co wiem, NIKT Europy nie zmusza, poza samą sobą.
   To dlaczego mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci? Do obrony granic państwowych są powołane odpowiednie służby, mające wystarczające narzędzia prawne i nie tylko aby do takiej inwazji nie dopuszczać. Są na to środki z budżetu UE, oraz środki własne państw granicznych. Wystarczy tylko z tego korzystać. Tylko tyle i aż tyle.

   Usuń
  5. Karola - dokładnie tak. Dlatego właśnie podałem ten przykład

   Usuń
  6. To co piszesz to teoria, żeby to zatrzymać to trzeba użyć wojska , zatapiać pontony albo do nich strzelać, ale kto będzie strzelał jak tam są dzieci.Oni są na tyle zdeterminowani że nic innego nie zatrzyma na granicy 20 - 50 tys młodych , silnych mężczyzn . W dodatku Grecja to wyspy .Dodam jeszcze że odesłani samolotem do Pakistanu emigranci nie zostali przyjęci w Pakistanie bo zniszczyli swoje dokumenty i paszporty więc Pakistan odesłał ich znowu do Grecji. W tym inwazyjnym szaleństwie jest metoda, doskonale zaplanowana i perfekcyjnie przeprowadzona .I Turcja macza w tym swoje brudne paluchy. Agat

   Usuń
  7. Agat- używanie dzieci jako tarcz nie jest nowe - ten numer już zrobili Niemcy podczas oblężenia Głogowa rozpoczętego 24 sierpnia 1109. Doczytaj, co wtedy zrobili obrońcy, mimo, że to były ich dzieci.
   I ja dokładnie pisałem o użyciu wojska - a czy jest to ponton, kajak,nadmuchiwany banan, samolot, latawiec czy lotnia nie ma znaczenia.
   Wojska zajmujące się ochroną granic mają jasno określone możliwości z użyciem broni włącznie.
   Nawet 500 zdeterminowanych niewiele poradzi na stanowczą odpowiedź z użyciem WKM - uwierz mi.
   Następni się zastanowią dwa razy, zanim spróbują.
   I należy ich zatrzymać przed przekroczeniem granicy, lub potraktować jak agresorów już na własnej ziemi.
   Gwarantuję, że po kilku takich akcjach będą szukać innych lokalizacji.

   Usuń
  8. To prawda ale wykastrowana UE ,ogłupiała 50- letnią propagandą multi-kulti , nigdy nie zdecyduje sie na taki krok. W dodatku odezwały sie już w TV głosy, że nawet zawracanie łodzi z emigrantami na pełne morze jest niezgodne z prawem morskim a co dopiero strzelanie czy zatapianie . Wystarczy posłuchać tego rozpaczliwego wycia że aż 2.5 tys na ponad milion emigrantów utonęło, by zrozumieć że Europa ginie niszczona rękami pożytecznych idiotów, lewaków i zwykłych zdrajców.Niemcy od obłędu "czystej rasy " nazistów przeszli do obłędu multi kulti i mieszania kultur.Jedno stworzyło Holokaust a drugie też pociągnie za sobą miliony ofiar. Niemcy choć to taki schludny i pracowity naród muszą mieć nad sobą amerykański bat. Agat

   Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych